رپورتاژ آگهی چیست؟

Posted on Posted in Uncategorized

شاید شما بدون اینکه متوجه شوید و یا بخواهید ، روزانه چندین رپورتاژ آگهی در صفحات وب سایت ها ،مجله و روزنامه ها و حتی در تلویزیون دیده باشید.

اما رپورتاژ آگهی چیست؟reportage))

رپورتاژ ، یک روش تبلیغ کالا،محصول یا خدمات است .

فروشنده ء محصول یا خدمات به جای اینکه یک پیام کاملا تبلیغاتی به مخاطب ارائه دهد،با توضیحاتی پیرامون محصول یا خدمات شرکت خود ، ذهن و ناخودآگاه مخاطب را درگیر خدمت یا محصول می کند، در نهایت شرکت خود را معرفی می کندف و مخاطب را به سمت خود سوق می دهد.

در سال های اخیر نمونه های بسیاری از رپورتاژ آگهی را حتی در تلویزیون هم دیده ایم، وقتی یک بازیگر یا مهمان سرشناس یک برنامه تلویزیونی به طور غیر مسقیم یک کالا را معرفی می کند یا یک برنامه تلویزیونی برای نمایش محصولات یک کارخانه گزارشی تهیه می کند ، در واقع  این معرفی ها، نوعی از رپورتاژآگهی هستند.

برای رپورتاژ آگهی در وب سایت ها ، یک متن روان در مورد خدمات یک شرکت ، در یک وب سایت قوی و معتبر، مشابه خبرهای عادی روزانه منتشر خواهد شد.

در متن رپورتاژ معمولا سه هایپرلینک به وب سایت آگهی دهنده داده میشود.

در رپورتاژآگهی طراحی یک عکس جذاب و نوشتن متنی قوی توسط یک متخصص بسیار مهم است، چرا که مخاطب باید با عکس و متن ارتباط برقرار کند و در چارچوب اعتماد به متن ، به سمت خدمات یا محصول جذب شود.

وب سایت منتشر کننده رپورتاژ هم بسیار مهم است، باید دید که وب سایت نمایش دهنده ، چه جایگاهی بین مخاطبین دارد و مخاطب تا چه حد به مطالب وب سایت نمایش دهنده اعتماد دارد.

از طرفی چون یکی از اهداف رپورتاژآگهی ،بهبود رتبه وب سایت در نتایج جستجوست پس قدرت و اعتبار صفحات و دامنه وب سایت منتشر کننده رپورتاژ نیز بسیار حائز اهمیت است.

در رپورتاژآگهی نباید مسقیم و بی پرده به خدمات یا محصولات یا شرکت اشاره کرد، باید متن آگهی بدون جانبداری خاصی نوشته شود.


Notice: Undefined variable: aria_req in /home/iranreportage/public_html/wp-content/themes/sydney/comments.php on line 69

Notice: Undefined variable: aria_req in /home/iranreportage/public_html/wp-content/themes/sydney/comments.php on line 75

Notice: Undefined variable: required_text in /home/iranreportage/public_html/wp-content/themes/sydney/comments.php on line 114

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*