نکاتی طلایی در مورد رپورتاژ آگهی

Posted on Posted in Uncategorized

امروزه یکی از بهترین و موثرترین روش های تبلیغات آنلاین رپورتاژ آگهی است ، که در مقاله قبل  با عنوان رپورتاژ آگهی چیست ؟ ) توضیح کاملی در مورد آن دادیم.

رپورتاژ آگهی معمولا بازدهی خوبی برای آگهی دهنده ها دارد و بازگشت سرمایه را تا حد خوبی تضمین می کند. چه فعالیت تجاری بسیار بزرگی داشته باشید ، چه یک فعالیت کوچک و یا یک استارتاپ تازه تاسیس ، می توانید از رپورتاژ آگهی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید.

تجربه نشان داده درصد زیادی از افرادی که یک رپورتاژ آگهی را تا پایان دنبال می کنند ، در نهایت از کالا یا خدمات معرفی شده در رپورتاژ استفاده می کنند.

اما برای تاثیرگذاری هرچه بهتر روی مخاطب باید نکاتی را مد نظر قرار داد که در ادامه به آن می پردازیم :

1. درج تصویر جذاب :

اگر قرار است در رپورتاژ تصویری به کار برده شود ، حتما تصویر جذاب و متفاوتی باشد چرا که برخی افراد به دنبال دیدن عکس ، به خواندن مطالب پیرامون آن نیز ترغیب می شوند.

پس باید به این نکته توجه کرد که یک رپورتاژ آگهی موثر ، باید برای مخاطب جذابیت داشته باشد، چه جذابیت بصری و چه جذابیت نوشتاری.

2. راه ارتباطی :

در متن یک رپورتاژ خوب حتما یک راه ارتباطی به صورت ماهرانه گنجانده شود تا مخاطب بتواند به شرکت ارائه دهنده کالا یا خدمات دسترسی آسان داشته باشد.

این راه ارتباطی می تواند آدرس وب سایت ، هایپرلینک ها ، تلفن تماس ، ایمیل ، آدرس شبکه های اجتماعی و …. باشد.

3. درج کلمات کلیدی :

کلمات کلیدی باید به صورت دقیق در متن قرار گیرد ، می توان برای بهتر خوانده شدن متون و فهم راحت تر جملات ، بعضی از کلمات مهم و کلیدی متن را Bold  کرد یا با رنگی دیگر نوشت تا توجه خواننده به آن جلب شود .

همچنین با استفاده از لینک دار کردن کلمات کلیدی مربوط به کسب و کار خود ، می توانید از سایت منتشر کننده ،  لینک مفیدی به سایت خود دریافت کنید که این لینک ها ( بک لینک ها ) بر افزایش  قدرت دامنه ی شما و هم چنین صعود سایت شما در رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل (‌و سایر موتورهای جستجو ) تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. در رابطه با این موضوع در مقاله های بعدی به توضیحات بسیار مهم و تاثیر گذاری اشاره خواهیم کرد.

4. ارائه غیر مسقیم کالا یا خدمات به مخاطب:

تهیه و نگارش متن رپورتاژ( تولید محتوا ) یکی از مهم ترین موارد در کسب نتیجه دلخواه از رپورتاژ است .  در نظر داشته باشید که در تولید محتوا ، خدمات یا کالای خود را به صورت مسقیم به مخاطب ارائه نکنید، بلکه درون متن به نحوی غیر مسقیم به معرفی کالا یا سرویس های خود اشاره کنید. برای اینکه نسبت به محتوای خود مطمئن شوید ، چندین بار متن رپورتاژ را با دقت بخوانید.

5. نکات آموزشی غیر تبلیغی :

برای جلب توجه و اعتماد خواننده ی متن ، به شدت توصیه می کنیم که نکات آموزشی و مفید را در محتوای خود بگنجانید. این کار باعث می شود که خواننده و کاربر با مقاله درگیر شود و تا پایان متن با شما همراه باشد و در این صورت نرخ تبدیل کاربر به مشتری ، افزایش چشمگیری خواهد داشت.

به عنوان مثال شاید برای شما پیش آمده باشد که در یک مجله یا وب سایت ، با متنی رو به رو شوید که یک یا چند روش مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی را به شما آموزش می دهد و در پایان محصولی را معرفی می کند که به وسیله آن می توانید زبان انگلیسی را بهتر و سریع تر یاد بگیرید.

این همان استفاده مناسب از مطالب آموزشی و مفید برای رپورتاژ آگهی است.

هم چنین متن رپورتاژ می تواند به صورت مصاحبه با مدیران اصلی ، روابط عمومی مجموعه و یا در چارچوب گزارشی از مجموعه ی شما باشد.

در مقاله های بعدی در مورد رپورتاژ آگهی بیشتر خواهیم نوشت . با ایران رپورتاژ همراه باشید…

2 نظرات برای “نکاتی طلایی در مورد رپورتاژ آگهی

  • بهنام گفته :

    سلام بهتر است ریپورتاژ در سایتهایی درج شود که حوزه فعالیت آن سایتی که میخواهیم ریپورتاژ سایتمان را در داخلش ثبت کنیم با سایت ما تقریبا یکی یاشد مثلا اگر سایت ما ساختمانی است بهتر است در سایتهای ساختمانی درج کنیم یا فرقی نمیکند ؟

  • رپورتاژ تبلیغاتی گفته :

    ممنون توضیحاتی خوبی در مورد رپورتاژ بود


Notice: Undefined variable: aria_req in /home/iranreportage/public_html/wp-content/themes/sydney/comments.php on line 69

Notice: Undefined variable: aria_req in /home/iranreportage/public_html/wp-content/themes/sydney/comments.php on line 75

Notice: Undefined variable: required_text in /home/iranreportage/public_html/wp-content/themes/sydney/comments.php on line 114

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*